Ogłoszenia parafialne – 5 Niedziela zwykła

Parafia NMP Fatimskiej:

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 16:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W liturgii tygodnia:
  poniedziałek – Świętej Agaty, dziew. i m.
  wtorek – wspomn. Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
  sobota – Świętej Scholastyki, dziew.,
 3. W sobotę, 10 lutego, w przeddzień wspomnienia NMP z Lourdes zapraszamy do modlitwy z chorymi i w intencji chorych.
  W NASZEJ PARAFII będzie to przeżywanie Światowego Dnia
  Dzień ten został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992roku.
  Msza Święta połączona z udzielaniem SAKRAMENTU CHORYCH w sobotę o godz. 10:00. Zapraszamy chorych i prosimy, aby pomóc chorym w dotarciu do kościoła.
 4. W sobotę na godz. 16:00 zapraszam chętne osoby do stworzenia w naszym kościele scholi dziecęcej. Zapraszam zarówno osoby, które chciałyby pomóc w prowadzeniu takiej grupy i oczywiście zapraszamy dzieci. Liczymy na pomoc rodziców.
 5. Za tydzień, w niedzielę 11 lutego, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11:30 Rodziny przygotowujące się do uroczystości I Komunii Świętej.
 6. Bardzo dziękuję za demontaż dekoracji świątecznej.
 7. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystiana Lipca.
  Zmarłego Krystiana i zmarłych z naszych rodzin polecamy Bożemu Miłosierdziu.
 8. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  Msza Święta od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
  W sobotę dodatkowo o godz. 10:00 – DZIEŃ CHOREGO.
  Codzienna modlitwa różańcowa ze śpiewem Suplikacji o 20:30.

Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty:

 1. Kolęda dodatkowa w naszej parafii odbędzie się 10.02 od 10:00. Zapisy na tę kolędę przyjmujemy w kancelarii parafialnej w nieprzekraczalnym terminie – 08.02.
 2. Przypominamy o dzisiejszym spotkaniu z posłańcami w Trójcy Świętej o 16:00 na adoracji i katechezie. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w wydarzeniu – Przez przebaczenie do pojednania 18.02.
 3. Zapraszamy na adorację 09.02 w ramach drugich piątków miesiąca do kościoła Trójcy Świętej o 19:00.
 4. Zapraszamy młodzież na wieczór gier planszowych w sobotę 24.02 do salki parafialnej przy kościele Trójcy Świętej od 17:00.
 5. Zachęcamy osoby potrzebujące, w trudnej sytuacji materialnej do kontaktu z oddziałem Caritas przy plebanii 08.02 (czwartek) od 17:00 do 18:00. Zapraszamy też chętnych do przyłączenia się do Caritasu w ramach wolontariatu.
 6. Zapraszamy na Mszę Świętą z namaszczeniem chorych 12.02. (poniedziałek) o 9:00 do bazyliki. Przypominamy, że sakrament chorych jest dla osób będących w stanie łaski uświęcającej oraz chorych i w podeszłym wieku.
 7. Zapraszamy osoby zainteresowane do Dziennego Domu Seniora przy ul. Armii Krajowej 2 – są jeszcze wolne miejsca.

Parafia NMP Matki Miłosierdzia:

1 . Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św . Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po każdej Mszy Świetej zbiórka do puszek na potrzeby klasztorów sióstr klauzurowych.

2 . W poniedziałek 5 lutego wspomnienie litugiczne św . Agaty. W tym dniu po Mszy Świętej poświęcenie chleba, soli i wody . Po Mszy Świętej wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania, a o godz. 18.45 spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego w kaplicy świętego Franciszka .

3 . W środę o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4 . W środę 7 lutego o godz . 19.00 w poradni rodzinnej rozpoczynamy kolejny cykl katechez przedślubnych. Wszystkich planujących zawarcie małżeństwa zapraszamy do udziału.

5. W piątek 9 lutego Msza Święta oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Dominika za kobiety w stanie błogosławionym i za Liturgiczną Służbę Ołtarza.

6. W najbliższą niedzielę 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.

Serdecznie zapraszamy chorych, cierpiących, a także rodziny i posługujących chorym na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona w naszym kościele w sobotę 10 lutego o godz. 10.00.

7Za tydzień w II niedzielę miesiąca zbiórka ofiar na ławki i malowanie kaplicy adoracji.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Na stole z tyłu kościoła zostały wyłożone: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i Nowe Życie. Zapraszamy do lektury czasopism katolickich.