Ogłoszenia parafialne – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

Parafia NMP Fatimskiej:

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna.
 2. Po Mszy Świętej o godz. 16:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Do czwartku codzienna procesja eucharystyczna.
 4. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną o godz. 15:30.
 5. W dni powszednie nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej wieczornej. Do czwartku włącznie codzienna procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza Święta o godz. 18:00.
  Po Mszy Świętej błogosławieństwo wianków. Wianki można będzie nabyć przed liturgią przy kościele.
 6. Prosimy o pomoc w przygotowaniu wianków – o dostarczenie materiału na wianki i o pomoc w ich wykonaniu. Wianki będą przygotowywane w dolnej sali domu parafialnego w czwartek od godz. 9:00.
 7. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie uroczystości i uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Dziękuję za piękne ołtarze.  
 8. W liturgii tygodnia:
  *poniedziałek – wspomn. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  *środa – wspomn. świętego Bonifacego, bpa i m.
  *czwartek – I czwartek miesiąca – modlimy się o liczne i święte powołania.
  *piątek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA.
  Jest to zarazem I piątek miesiąca.
  W tym dniu wierni uczestniczący we wspólnym akcie wynagrodzenia mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  *sobota – wspomn. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  Msza Święta od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
  Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej – 18:30.
  Bystre – Msza Święta – czwartek – godz. 16:30.
  Codzienna modlitwa różańcowa ze śpiewem Suplikacji o godz. 20:30.

Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty:

1. Ks. Mateusz Turzański, który odbywał praktykę diakońską w naszej parafii, odprawi w bazylice 09.06 (niedziela) o 12:30 Mszę Świętą prymicyjną.

2. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy codziennie o 17:30.

3. W gablocie są wywieszone zapowiedzi przedślubne.

4. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji wspólnego świętowania odpustu w poprzednią niedzielę.

Parafia NMP Matki Miłosierdzia:

1Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. Oddajmy Sercu Bożemu cały nasz świat, nasze rodziny i nas samych. Nabożeństwa do Serca Bożego codziennie po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę i święta o godz. 17.30. Za nami Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta, naszym parafianom za przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy siostrom zakonnym, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi IUNCTUS. Szczególnie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom sypiącym kwiatki przed Panem Jezusem. W czwartek zakończenie oktawy, prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy: 1- wspólnoty parafialne, 2-dzieci komunijne i rocznicowe, 3-ministranci i młodzież, 4-Krąg Biblijny. Po procesji piękny polski zwyczaj błogosławienia wianków z kwiatów i ziół, które można wykonać samemu lub nabyć przed Mszą Świętą. Zapraszamy codziennie do czwartku do udziału w procesji eucharystycznej a dzieci do sypania kwiatków.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę Świętą Apostolatu Margaretka o godz.18.00 .

W piątek o godz. 6.15 i 18.00 – Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa, od godz. 17.00 okazja do spowiedzi z racji pierwszego piątku miesiąca.

3. W piątek 7 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Polecajmy Sercu Jezusa kapłanów pracujących w naszej parafii aby byli na WZÓR SERCA JEZUSOWEGO.

4. W sobotę 8 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny. W tym dniu o godzinie 9.00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Wileńskiej odprowadzimy na miejsce pochówku dzieci zmarłe a jeszcze nienarodzone. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci oraz za ich rodziców.

5. W dniach 14-16 czerwca organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka LSO do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. W programie również Łańcut, Markowa, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Dębowiec i Zabawa. Koszt 500 zł. Jest jeszcze dużo wolnych miejsc. Zapisy u Ks. Pawła do końca tygodnia.

6. Na półce prasowej przy wyjściu możemy kupić najnowszą prasę katolicką. Między innymi Nowe Życie, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zakupić kolejny numer – Gość Niedzielny EXTRA