WHO wskazuje

Nowe wytyczne:

„Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział dziennikarzom, że stanowisko ekspertów obecnie jest takie, że maski powinny być noszone jedynie w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zakażenia koronawirusem.

W świetle kolejnych dowodów rekomendujemy rządom, by zachęcały do noszenia masek w miejscach, gdzie przenoszenie wirusa jest większe, a utrzymywanie dystansu jest trudne – zaznaczył. – Chodzi o transport publiczny, sklepy czy inne zatłoczone miejsca. Na podstawie nowych badań rekomendujemy, by maski składały się z co najmniej trzech różnych warstw materiałów – powiedział.

WHO zaleca również, że maseczki, zasłaniające nos i usta, przez cały czas powinni nosić chorzy na COVID-19, osoby opiekujące się chorymi w domach lub w szpitalach oraz osoby pracujące w służbie zdrowia w miejscu pracy, niezależnie, czy wykryto tam koronawirusa. Rekomenduje się również, by maski nosiły osoby znajdujące się w grupie największego ryzyka ciężkim przebiegiem choroby wywoływanej przez wirusa – czyli osoby 60 plus oraz przewlekle chore.”

źr: wiadomosci.onet.pl/swiat/koronawirus-nowe-rekomendacje-who-ws-maseczek/wzdh16z